Shkarko Natural majasëll shëron

Hemorroide poshtëroj miliona njerëz çdo vit, me simptoma që mund të shkojnë nga kruarje të butë në siklet të konsiderueshme. Kjo mund të jetë një të qëndrueshme ose një gjendje e përsëritur, kështu që është e mençur që të dinë mundësitë tuaja në rast se kushti fishekzjarre në mënyrë të përsëritur. Majasëll vijim natyrore shëron protokoll do të ju ndihmojë lehtësimin e simptomave tuaj., eliminojë hemorroide dhe për të zvogëluar shanset e përsëritjes në të ardhmen.

Mjekësore Tablet me diagnozën e hemorroide në ekran dhe një stetoskop të Zi në sfond të bardhë.Përmirësuar dietën dhe ujit konsum

Hapi i parë dhe më e lehtë që ju duhet të marrë është që të pini shumë ujë. Kjo do të ju mbajë hydrated, shmangur kapsllëk, dhe për të ndihmuar gjëra lëvizin nëpër traktin e tretjes më lehtë.

Është e rëndësishme për të ngrënë një dietë të lartë në fibra, në mënyrë që të mbani gjërat në lëvizje. Kur eliminimi juaj zorrë ngadalëson, kalon stol mund të jetë e vështirë, duke shkaktuar hemorroide. Për të hequr qafe hemorroide, ju duhet deri konsum tuaj fibra për të 35 gram fibra në ditë. Provoni të hahet ushqime të pasura me fibra natyrore si manaferrat, fiq, avocados, bathë, arra, acorn kungull, li ose farat Chia, ose quinoa.

Përmirësimi i Zakonet Tualeti

A nuk sforcohem kur të paturit e një lëvizje zorrë, pasi kjo patjetër do të bëjë simptomet tuaja më keq. Nëse ju nuk mund të kalojë fron pa lodhje, Përdorni të gjitha këshilla e rekomanduar në këtë regjim parë, pastaj si mjetin e fundit, provoni një pastrues natyror si çaj Senna ose çaj Leviz Smooth markës. Ju duhet gjithashtu të jetë i sigurt për të pastruar veten mirë pas një lëvizje zorrë, për t'u siguruar që nuk ka lënë pas se asgjë nuk mund të irritojë indet e ndjeshme.

Get mjaft e ushtrimit

patate shtrat mund të mos duan të dëgjojnë këtë, por duke u ushtruar mund të vërtetë të merrni gjërat lëvizin brenda jush dhe për të ndihmuar të rregulluar lëvizjet tuaja zorrë. Edhe një shëtitje gjysmë ore në ditë mund të bëjë një ndryshim. Edhe në qoftë se ju keni qenë duke jetuar një jetë sedentare, vetëm duke up dhe lëviz rreth shtëpisë mund të ndihmojë. Filloni atje, dhe të punojnë në rrugën tuaj deri në një lëvizje pak më e ashpër çdo ditë.

Probiotic Foods dhe Supplements

Nëse ju nuk jeni tashmë duke marrë shtojcave probiotic, ti duhet. Kjo mund të ndihmojë të merrni sistemin tuaj të tretjes duke punuar më mirë. Konsideroni ngrënë disa ushqime të fermentuara, të cilat ofrojnë sistemin tuaj gastrointestinal me baktere të mira që do të ndihmojë flora tuaja gut lulëzojë dhe të plotësoj veten, e cila mban çdo gjë funksionon mirë.

kefir, Kimchi, çaj Kombucha, lakër turshi vërtetë thartuar, dhe kos me bakteret e gjalla janë të gjitha mundësitë e madhe për të marrë disa bakteret e dobishme në sistemin tuaj.

Vajrat esenciale

Këtu është një përzierje vaj esencial që do të ndihmojë me inflamacion majasëll: ne nje 5 ml errët shishe xhami pikatore, vë 5 pika Cypress, 5 pika e Geranium, 10 pika e livando, 6 pika e Melaleuca, 15 pika e dru sandali, 5 pika e Bergamot. Top off shishe me vaj zgarë, të tilla si jojoba ose vaj fraksionuar kokosit, duke lënë një grimë dhomë shtesë për përzierjen.

Vidë krye pikatore në shishe dhe rrokulliset shishe midis shuplakat tuaja për një minutë për përzierje vajra dhe. Kur ju shkoni në banjo, pikoj disa pika mbi një jastëk pambuku dhe vendin pad kundër hapjes anal. A nuk e vënë jastëk brenda hapjes. Përsëriteni këtë procedurë çdo herë që përdorni banjo, për disa ditëve të ardhshme. Vajra do të heq indet përflakur dhe të ndihmojë në uljen ënjtje e hemorroide.

Ju do të gjeni se ky protokoll është më e mirë dhe më efektive të të gjitha shëron majasëll. Në qoftë se ju ndiqni protokoll plotësisht, ju do të ngjarë të përjetojnë një rezolutë më të shpejtë të problemit, dhe për të zvogëluar ose eliminuar mundësinë e hemorroide përflakur në të ardhmen.